Ciekawe miejsca do zobaczenia

Jak już wspomnieliśmy w poprzednich artykułach, Nicea to bez wątpienia świetne, wymarzone miejsce do spędzenia rodzinnych wakacji czy romantycznego Sylwestra tylko we dwoje. Miasto słynie bowiem na cały świat, przede wszystkim ze względu na malownicze krajobrazy oraz najpiękniejsze plaże Lazurowego Wybrzeża.

Planując zatem urlop czy kilkudniowy pobyt w Nicei i okolicach, koniecznie trzeba zobaczyć najważniejsze zabytki i atrakcje tego turystycznego, uzdrowiskowego i historycznego miejsca. To tu, już w XIX wieku wypoczywali najważniejsi przedstawiciele francuskiej arystokracji, co więcej w mieście tym zawarty został również słynny Traktat Nicejski, niejako reformujący Unię Europejską. Jakie zatem powinny być najważniejsze, najbardziej warte odwiedzenia miejsca na turystycznej mapie Nicei?

Ze względu na śródziemnomorski klimat oraz zawsze pewną, słoneczną pogodę w Nicei, przyjeżdżający tutaj turyści stawiają przede wszystkim na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Warto zatem wspólnie z dziećmi czy przyjaciółmi wybrać się na plażę oraz zobaczyć długi, nadmorski i wysadzany palmami bulwar o nazwie Promenade des Anglaise. Warta obejrzenia jest również promenada Palais de la Mediterranee, zbudowana w stylu art deco. Amatorom spacerów polecamy także pieszą wycieczkę do starej, zabytkowej dzielnicy Vieux Nice.

W Nicei warto zobaczyć również tutejsze zabytki architektury sakralnej, takie jak choćby piękna, kolorowa katedra Ste-Reparate oraz kościół St.-Jacques le Majer, mieszczący się niedaleko placu du Gesu. W Nicei, ze względu na jej długą i burzliwą, sięgającą starożytności historię znajdują się także zabytki z okresu rzymskiego, między innymi termy oraz ruiny amfiteatru z III wieku.

Podczas wypoczynku w Nicei obowiązkowo należy zobaczyć także tutejsze, słynne wzgórze zamkowe o nazwie La Colline du Chateau, gdzie mieści się także park kwiatowy. Jako ciekawostkę warto dodać, iż w okolicach Nicei uprawia się między innymi róże, goździki oraz mimozy. W Nicei, będącej nierzadko nazywaną miastem sztuki warto odwiedzić także galerie i muzea, takie jak Pałac Lascarisa, gdzie obejrzeć można zabytki barokowe oraz Muzeum Historii Sztuki, prezentujące najważniejsze dzieła sztuki współczesnej.

Będąc w Nicei wczesną wiosną warto także wybrać się na słynny francuski karnawał, podczas którego dekoruje się miasto kwiatami i ozdobami z papieru, wieczorami zaś odbywają się efektowne pokazy fajerwerków. Wtedy też mieszkańcy Nicei oraz turyści z całego świata uczestniczą w kwiatowych bitwach, podczas których obrzucają się gałązkami mimozy.